Szlaki turystyczne

Rowerowe:

Busko - Radzanów - 3 km, ścieżka asfaltowa, oświetlona
Początek i koniec: Ścieżka łączy uzdrowisko z pobliskim Ośrodkiem Rekreacyjnym w Radzanowie.
Zasięg trasy: Ścieżka na długości 1269 m biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 973 Busko-Zdrój - Tarnów.
Atrakcje: W okresie letnim w Radzanowie działa kąpielisko zorganizowane na zbiorniku rekreacyjnym o pow. 11 ha. Na terenie kąpieliska działa wypożyczalnia sprzętu oraz mała gastronomia a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Wytrawnym turystom Radzanów oferuje również inne atrakcje, m.in. zespół dworski z XVIII wieku z łamanym polskim dachem gontowym. W skład dworu wchodzi park krajobrazowy z XVIII wieku.

Busko - Wełecz - Kameduły 18 km, ścieżka asfaltowa
Początek i koniec: Ścieżka rozpoczyna się i kończy, tworząc pętlę u zbiegu ul. Langiewicza i Szanieckiej w Busku-Zdroju. Zasięg trasy: Trasa przebiega przez malownicze tereny Szanieckiego, Nadnidziańskiego i Solecko - Pacanowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Obszar, na którym ją zlokalizowano od zachodu zamyka administracyjna granica gminy Busko-Zdrój. Na północy zbliża się do miejscowości Kameduły, Nowy Folwark Mikułowie. Od południa trasa nie przekracza drogi wojewódzkiej biegnącej z Buska do Pińczowa. Na wschodzie ścieżka wchodzi w obręb miasta przekraczając drogę wojewódzką Busko - Nowy Folwark.
Atrakcje: W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki znajdują się 2 pomniki przyrody: sosna na szczudłach w Wełczu oraz trzydęby w Kamedułach. Na trasie zlokalizowano 4 zadaszone miejsca odpoczynku. Na zmęczonych rowerzystów oczekują ustawione tam stoliki i ławki. Dodatkowym atutem ścieżki jest jej oddalenie od ruchliwych ciągów komunikacyjnych, odcinki usytuowane wśród pól i łąk oraz przejazd przez tereny leśne. Dzięki temu korzystanie z tej formy wypoczynku jest bezpieczne i komfortowe również dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla osób starszych, niezbyt pewnie czujących się na rowerach.

Szlak murowany: (1 dniowy) Busko-Zdrój – Bronina – Zabelin (w kier.Widuchowej) – Żerniki Górne – Błoniec – Szczaworyż – Kapturów – Skotniki Małe – Skotniki Duże – Owczary – Busko-Zdrój .

Szlak drewniany: (1 dniowy)  Busko-Zdrój – Mikułowice – Kameduły – Galów – Szaniec – Młyny – Borzykowa – Słabkowice – Podgaje – Zbrodzice – Łagiewniki – Busko-Zdrój .